Billenő Navigáció
Kosaram

Szavatosság

Használati és kezelési útmutató

Kedves Vásárlóink!

Köszönjük, hogy a termék megvásárlásával megtisztelte cégünket bizalmával.

Az alábbiakban szeretnénk pár hasznos tanáccsal ellátni annak érdekében, hogy a megvásárolt termékben minél tovább örömét lelhesse.

Fontos a leírtak alapos átolvasása és a benne foglaltak betartása.

Minőségi kifogását objektíven akkor tudjuk elbírálni, ha TISZTA, ápolt lábbelit hoz vissza (a termék bevizsgálása is gyorsabb, könnyebb, a nem rendeltetésszerű használat sem merülhet a termék kezelésének hiányában fel), a vásárláskor kapott blokk vagy nyugta és a vásárlói tájékoztató ellenében. A lábbelin, illetve azok dobozán levő piktogramok segítségével tájékozódhat a lábbeli rendeltetéséről, illetve azok főbb típusairól. A piktogramok megértéséhez az alábbi szöveges magyarázat nyújt segítséget:

1. A lábbeli főbb részeit jelölő piktogramok és azok magyarázata:

Felsőrész                                       

Bélés és talpbélés   

Járótalp                       

2. A lábbeliknél felhasznált anyagokat jelölő piktogramok és azok magyarázata:                         

Bőr                        

Textil                         

Bevonatos bőr   

Egyéb anyag     

3. A lábbelik felsőrésze az alábbi anyagokból készülhet:

Bőr: Többé-kevésbé ép, eredeti rostos szerkezettel rendelkező, a rothadás megakadályozása végett cserzett állati bőr, amely lehet szőrös vagy szőrzetmentes. A készbőr készülhet cserzés előtt vagy után rétegekre hasítással is, de ha a cserzett bőrt mechanikai vagy kémiai úton apró darabokra, rostokra vagy porrá bontanak, és ezekből utólag, kötőanyaggal vagy anélkül lemezt készítenek, az nem minősül bőrnek. Ha a készbőr bármilyen módon felvitt bevonattal rendelkezik, ennek vastagsága nem haladhatja meg a 0,15 mm-t.

Bevonatos bőr: olyan készbőr, amelynél a felületi bevonat vastagsága nem haladja meg a te rmék összvastagságának 1/3-át, ugyanakkor nagyobb 0,15 mm-nél.

Textil: textíliák és hasonló termékek, amelyek a textíliák nyersanyag-összetételének megadásáról szóló rendelet hatálya alá tartoznak.

Egyéb anyag: az előző pontokban fel nemsorolt minden másegyéb anyag, mint a pl. műbőr, műanyag.

4. A lábbelik talpa az alábbi anyagokból készülhet:

Bőr: leginkább alkalmi lábbelik gyártásához felhasznált anyag, mely a műanyag talphoz képest könnyebben kopik.

Műanyag vagy gumi: a legkülönfélébb anyagokból készülhetnek (pl. PVC, krepp gumi stb.), melyeknek kopásállóságuk is eltérő lehet.

5. A lábbelik vízállósága:

Felhívjuk vásárlóink figyelmét, hogy a lábbelik vízállóságáról a dobozon levő címke segítségével tájékozódhatnak.

Vízálló: tartósan nedves időjárási körülmények között is teljes, vagy közel teljes vízállóságot biztosítanak, mint pl. gumicsizma, vagy a Gore-Tex technológiával készült lábbelik.

Mérsékelten vízálló: a bőr és a műbőr felsőrész mérsékelten tűri a vizet, azonban a varrások mentén azok beázhatnak, így célszerű azt száraz időben viselni, megkímélve a nedves környezeti hatásoktól. Nem vízálló: tipikusan a szövet és a textil anyagokból készült lábbelik, melyeket óvni szükséges mindenfajta nedvességtől, mert azonnal beázhatnak és ennek következtében károsodhatnak. Fontos, hogy önmagában az impregnáló spray használata nem biztosítja a lábbelik teljes körű vízhatlanságát.

6. A lábbelik rendeltetése és főbb típusaik:

Tavaszi-őszi lábbelik: olyan lábbelik, melyek hordása főként a tavaszi és az őszi időszakban ajánlatos. Ezek a lábbelik rendszeres, tartós használatra alkalmas, tipikusan mérsékelten vízálló darabok.

Téli: olyan lábbelik, melyek kialakítása és anyagösszetételük miatt alkalmasak arra, hogy biztosítsák a téli időjárási feltételekkel szembeni védelmet, ezért rendszeres és tartós használatra alkalmasak. Figyelem! A téli lábbelik javarészt mérsékelten vízálló tulajdonságokkal rendelkeznek. Teljes vízállóságot csak az ún. egybe-fröccsöntött termékek biztosítanak, pl. gumicsizma és a Gore-Tex, vagy más hasonló technológiával készült lábbelik.

Nyári: olyan lábbelik, melyek kialakítása és anyagösszetétele miatt a láb megfelelő szellőzését biztosítják. Hordásuk nyári, száraz időben ajánlatos.

Rendszeres hordásra alkalmas lábbelik: olyan lábbelik, melyeknél figyelembe véve a hordási körülményeket és az adott évszak sajátosságait, tartós, akár egész napos használatra is alkalmasak.

Alkalmi lábbeli: olyan lábbelik, melyek elsősorban anyagösszetételük és kialakításuk miatt nem alkalmasak egész napos használatra. Főként divat-és tetszetőségi követelményeket elégítenek ki. A gyártás során felhasznált anyagok kíméletes használatot követelnek meg.

Sportcipő és szabadidő lábbeli: sportos kivitelű utcai-, valamint az adott sportág jellegének megfelelő követelmények figyelembevételével elkészített lábbelik, melyek egész napos használatra nem alkalmasak. Felhívjuk kedves vásárlóink figyelmét, hogy a sportcipőt sportágnak megfelelő besorolásáról a lábbeli dobozán lévő címkéjéről tájékozódhatnak.

Vászon lábbelik: olyan lábbelik, melyek viselése nyáron, kifejezetten száraz időjárási körülmények között ajánlott.

Házi (beltéri) cipő: olyan lábbelik, melyek kizárólag lakásban, otthoni viselésre alkalmasak.

Papucs: olyan lábbelik, melyek elsősorban házi-, vagy strand viseletre alkalmasak.

7. A lábbeli típusához, anyagösszetételéhez igazodó tisztítási és ápolási tanácsok

Figyelem! A lábbeliket mosógépben mosni, öblíteni tilos! Ez a szabály nem vonatkozik a mosható lábbelikre, melyeken külön fel van tüntetve a moshatóságról szóló tájékoztatás.

Nubuk és velúrbőr: az ilyen anyagból készült lábbelik ápolása előtt a port és egyéb szennyeződést puha kefével el kell távolítani, majd ezt követően speciális, ezekre az anyagokra ajánlott ápolószerrel kell kezelni. Mindkét anyagtípus rendszeres ápolást igényel.

Bevonatos bőr: vízzel nem ajánlott a tisztításuk, kizárólag erre a célra rendelt, speciális cipőápolóval

kezelje.

Lakkbőr: a tisztítási fázis első szakaszában puha kefével vagy nedves ruhával célszerű eltávolítani a lábbeliről a port és egyéb szennyeződést, majd ezt követően lakkápolóval kell kezelni a felületet.

Egyéb bőr: a lábbelin található szennyeződést nedves ruhával célszerű letakarítani, majd az anyagnak megfelelő speciális cipőápolóval kell kezelni.

Textil: puha kefével távolítsa el a lábbelin látható szennyeződést, majd semleges – mosószer és szappan nélküli – szivaccsal tisztítsa le az egyéb, durvább szennyeződést.

Bőrtalp: száraz állapotban, sárkefével tisztítsa. A tisztítás során vigyázzon, hogy a felsőrész anyagát ne sértse meg!

Műanyag és gumitalp: száraz állapotban, erős szálú kefével ajánlatos a tisztítása.

8. Egyéb termékek használata, kezelése

Az üzleteinkben árult táskák készítéséhez a gyártók bőrt, műbőrt, textilt és szintetikus anyagokat használtak fel.

A táskába kérjük, hogy csak jellegének és terjedelmének megfelelő, könnyű dolgokat helyezzen (ne legyen több, mint 3 kg). Ne tömje ki és ne helyezzen bele nehéz tárgyakat, ellenkező esetben a táska füle vagy egyéb része elszakadhat, sérül vagy károsodhat. A táskákat a termék címkéjének megfelelően, anyagukra, összetételükre vonatkozó szabályok alapján, az útmutatóban részletezett tisztítási és ápolási követelmények alapjá n kell karban tartani. „A kellékszavatossági jogok" pont vonatkozó részei a táskákra és egyéb termékekre is érvényesek.

A lábápolási, cipőápolási termékek használatával és biztonsági figyelmeztetéseivel kapcsolatos tájékoztatás a terméken vagy annak csomagolásán található meg.

  •  

10.   Néhány hasznos tanács, amivel hozzájárulhat ahhoz, hogy a választott lábbelijében sokáig örömét lelhesse:

  • A lábbeli kiválasztása során fontos, hogy mind a jobb, mind a bal lábas cipőt próbálja fel. Kerülje a túl szűk vagy a túl bő lábbelik kiválasztását, hisz a láb és a cipő nem megfelelő hossz- és bőségméreti összhangja idő előtti károsodásokat eredményezhet a termékben.
  • Fontos, hogy a lábbeli kiválasztásánál vegye figyelembe annak rendeltetését.
  • Lehetőleg naponta váltson cipőt.
  • Amennyiben a lábbeli elázik, akkor azt szellős helyen, szobahőmérsékleten szárítsa
  • A lábbelit használat után sámfázza ki, vagy papírral tömje ki a fejrészt, mert ezáltal a lábbelin keletkező hajlási ráncok kisimíthatók.
  • Ügyeljen arra, hogy a kopott talpat időben javítassa meg, hisz ennek elmaradása további hibák kialakulását eredményezheti a lábbeliben.
  • A cipőt mindig megfelelően rögzítve használja, és megfelelően kilazított állapotban vegye
  • A lábbeli le-és felvétele során használjon cipőkanalat.
  • Mindig az adott időjárási körülményekhez igazodó lábbelit válasszon.
  • Amennyiben az adott lábbeli tisztítását vagy ápolását illetően bármilyen kérdése merülne fel, kérje eladóink segítségét, akik készséggel állnak rendelkezésére!

Reméljük, hogy a megvásárolt termékkel hosszú ideig elégedett lesz és Önt is az elégedett vásárlóink között tudhatjuk a jövőben!

Használati és kezelési útmutató letöltése.

Üdvözlettel:
Valentina Cipőboltok csapata